Genetik Gerald Crabtree ze Stanfordovy univerzity v Kalifornii přišel s hypotézou, která lidskému druhu příliš nelichotí. Podle něj s vynálezem zemědělství lidstvo přišlo o podstatné stimuly k využívání a rozvoji inteligence. Výsledkem je, že v posledních několika tisících letech druh Homo sapiens sapiens postupně hloupne.
Je to pravda? Opravdu lidé už 2000 let jen hloupnou?
Článek z novinky.cz se spíše než přítomnosti věnuje budoucnosti. Jak budou vypadat další a další generace a jak se bude rozrůstat lidská inteligence? Genetikové vidí jen různé mutace, které ve vývoji člověka budou hlavním bodem.
Přijde mi absurdní, že člověk, který se umí přizpůsobovat prostředí, vyvíjet nové technologie, vědní obory, které dávají další možnosti ve vyvíjení mozku, se za pár generací bude topit v jednoduchých postupech, které bereme nyní jako samozřejmost.
Že vynález zemědělství byl velkým boom na celém světě, se nedá popřít, ale podle mě nebyl posledním, který vytře lidem zrak. Podle mě má člověk ještě hodně možností, ve kterých se vyjádří opravdová osobnost nové populace.
Vývoj lidského mozku a lidského myšlení je pro nás pro všechny důležitým procesem, který když budeme omezovat, neublíží jen nám, ale hlavně dalším generacím, ke kterým bychom měli cítit nějakou úctu.
Měli bychom se podílet alespoň na nějakém pozdržení omezení lidského vývoje, alespoň v malém měřítku, protože když pozdržíme alespoň pár generací, tak nám hodně lidí bude vděčných.
Autor: Veronika Vinšová